Afiša    |    LKS    |    Nariai    |    Padaliniai    |    Festivaliai    |    Paslaugos    |    Konkursai    |    DAR   
« 2018 Gruodis »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 


RĖMĖJAI:

LIETUVOS RESPUBLIKOS
KULTŪROS MINISTERIJA
PARTNERIS:


2010-05-27
XI lietuvių ir lenkų muzikologų konferencija skiriama Chopinui
Praeities ir dabarties sankirtos, klasikos ir šiuolaikinės kūrybos dialogas - tvarūs, daugiau nei dvidešimtį metų rengiamų, lietuvių ir lenkų muzikologų konferencijų leitmotyvai. Pasauliniais Chopino metais birželio 4-6 dienomis Vilniuje vyksiančią tradicinę tarptautinę konferenciją įcentrino didžiojo lenkų muzikos genijaus figūra ir palikimas.

Konferencijos tema - Chopino recepcija šiuolaikinėse lenkų ir lietuvių muzikos kultūrose - kreipia apmąstyti Chopino ir aktualiosios kultūrinės tradicijos ryšius. Jos metu keturių šalių (Lietuvos, Lenkijos, Izraelio, Danijos) muzikologai savo pranešimuose nagrinės platų temų ratą: nuo Chopino muzikos inspiracijų šiuolaikinėje lietuvių ir lenkų kompozitorių kūryboje iki lenkų muzikos klasiko kūrybinio palikimo interpretavimo tradicijų bei recepcijos šiuolaikinėje kultūroje

Lietuvių ir lenkų muzikologų konferencijų tradicija jau tapo specialiosios koncertinės programos ir susitikimai su kompozitoriais. Šiųmetinio renginio kviestiniai svečiai - lenkų kompozitorius Jerzy Kornowiczius ir lietuvių kompozitorė Zita Bružaitė. Koncertinėse programose skambės specialiai šiam renginiui sukurti nauji jų opusai. Originalią muzikinę programą konferencijai parengė du iš Lietuvos kilę muzikai - smuikininkas Raimondas Butvila (Venesuela) ir pianistas Zecharia Plavinas (Izraelis), o viena XI lietuvių ir lenkų muzikologų konferencijos muzikinių kulminacijų - nauja Onutės Narbutaitės kūrinio "Rudens riturnelė. Hommage à Fryderyk" interpretacija, kurią parengė lietuvių muzikai Indrė Baikštytė, Ingrida Rupaitė, Tomas Petrikis, Povilas Jacunskas. Paskutinysis renginio akordas - klasikinės ir šiuolaikinės lenkų vokalinės muzikos koncertas: Chopino, Szymanowskio, Kornowicziaus dainas atliks lenkų muzikės Izabela Matuła ir Maria Rydzewska.

Lietuvių ir lenkų muzikologų konferencijų tradicija įžengė į trečią dešimtmetį - tai renginio brandos, o kartu ir jo gyvybingumo patvirtinimas. Nuo 1989 metų, Nepriklausomybės priešaušrio laiko rengiamose konferencijose visuomet buvo gyvai diskutuojama aktualiais muzikinės kultūros klausimais, jose nevengta ir aštrių temų. Chopino inspiruotas konferencijos temų ratas bei koncertinėse programose skambėsiantys kūriniai taip pat suponuoja galimybes svarstyti ne vien su didžiojo lenkų muzikos genijaus kūryba ir jos recepcija susijusius klausimus, bet ir diskutuoti bendruosius gyvosios kultūrinės tradicijos dalykus.

XI lietuvių ir lenkų muzikologų konferencijos programų autoriai - muzikologai Rūta Stanevičiūtė ir Krzysztofas Droba, renginio organizatoriai - Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikologų sekcija ir Krokuvos muzikos akademija. Platus renginio talkininkų ir partnerių ratas: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lenkijos kompozitorių sąjunga, Lietuvos muzikos informacijos ir leidybos centras, Jeruzalės muzikos ir šokio akademija ir kitos įvairių šalių muzikinės institucijos. Konferencijos organizavimą svariai parėmė Kultūros rėmimo fondas, Lenkijos institutas Vilniuje, Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fondas. Konferencijos metu bus pagerbti tradicinio geriausių lietuvių muzikologijos darbų konkurso laureatai.

PROGRAMA

LKS Muzikologų sekcijos inf.


grįžti

Kontaktai

(c) 2009 Lietuvos kompozitorių sąjunga