Afiša    |    LKS    |    Nariai    |    Padaliniai    |    Festivaliai    |    Paslaugos    |    Konkursai    |    DAR   
« 2018 Spalis »
PirAntTreKetPenŠešSek
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 


RĖMĖJAI:

LIETUVOS RESPUBLIKOS
KULTŪROS MINISTERIJA
PARTNERIS:


2016-12-23
Lietuvos kompozitorių sąjungoje įteikta M. K. Čiurlionio premija
Gruodžio 22 d. Lietuvos kompozitorių sąjungoje buvo įteikta M. K. Čiurlionio vardo premija, kuri kartą metuose skiriama vienam bendruomenės nariui - kompozitoriui arba muzikologui - už reikšmingiausius pastarojo laiko kūrybinius darbus nacionalinės profesionaliosios muzikos baruose, naujovių paieškas bei savitą Lietuvos muzikos tradicijų įprasminimą.
2016 metais premijos laureate tapo kompozitorė Kristina Vasiliauskaitė (g. 1956) - viena žymiausių šiuolaikinės lietuvių bažnytinės muzikos kūrėjų.


Kristina Vasiliauskaitė. Foto: Eglė Jokubonytė

Šiemet Kristina Vasiliauskaitė autoriniais koncertais ir premjeromis pažymi savo 60-metį. Kūrėja prisipažįsta, kad kiekviena diena jai yra Dievo ieškojimas. Nėra paprasta parašyti sakralinės muzikos kūrinį, tačiau tai, anot jos, pati tikriausia ir nuoširdžiausia malda.

Kompozitorė turi savitą, lietuviškos dvasios persmelktą muzikinį stilių, kuris žavi atlikėjus ir klausytojus. Kristina Vasiliauskaitė daugiausiai rašo smulkios formos kūrinius - pjeses, dainas, giesmes. Jos muzika skaidri, diatoniška, melodinga ir emocionali. Šios savybės lemia kompozitorės muzikos populiarumą Lietuvoje ir užsienyje, ypač JAV, kur chorai nuolat užsako kompozitorei naujus kūrinius, įtraukdami juos į savo koncertinius turus, o natas leidžia leidyklos „Santa Barbara Music Publishing" ir „Augsburg-Fortress Publishers".

M. K. Čiurlionio premiją Lietuvos kompozitorių sąjungos taryba įsteigė 2011 metais. Jos laureatais yra tapę kompozitoriai Algirdas Martinaitis, Šarūnas Nakas, Donatas Zakaras, muzikologė Danutė Petrauskaitė, muzikologas ir dirigentas Donatas Katkus. Premija finansuojama iš Lietuvos kultūros tarybos Meno kūrėjų organizacijų strateginės kūrybinės programos.

LKS inf.


grįžti

Kontaktai

(c) 2009 Lietuvos kompozitorių sąjunga