Afiša    |    LKS    |    Nariai    |    Padaliniai    |    Festivaliai    |    Paslaugos    |    Konkursai    |    DAR   
« 2018 Spalis »
PirAntTreKetPenŠešSek
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 


RĖMĖJAI:

LIETUVOS RESPUBLIKOS
KULTŪROS MINISTERIJA
PARTNERIS:


2017-01-12
Tarp dvylikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatų - muzikologas Edmundas Gedgaudas
Trečiadienį posėdyje Ministrų Kabinetas dvylikai kultūros pasaulio atstovų ir meno kūrėjų paskyrė Vyriausybės kultūros ir meno premijas.
Šiais metais premijos skirtos muzikologui Edmundui Gedgaudui, grafikei Danutei Gražienei, rašytojui Vincui Ramučiui Gudaičiui, muziejininkei, menotyrininkei Lolitai Jablonskienei, menotyrininkui Virginijui Kinčinaičiui, architektui Arūnui Eduardui Paslaičiui, kino operatoriui Viktorui Radzevičiui, tapytojai Nomedai Saukienei, poetui Rimvydui Stankevičiui, baleto ir dailės istorikui Helmutui Šabasevičiui, žurnalistui, rašytojui Jonui Laimonui Tapinui ir tautodailininkui Vytautui Valiušiui.


Edmundas Gedgaudas. Martyno Aleksos nuotr.


Muzikologas Edmundas Gedgaudas (g. 1933) yra vienas kompozitorių ir muzikologų bendruomenės narių, kurio žvilgsnis nesustoja ties kuriuo nors vienu muzikos meno puslapiu, bet sugeba aprėpti plačią panoramą. Šis žvilgsnis - skvarbus ne vien problemų pastebėjimu, gebėjimu jas sukonkretinti, apibendrinti ar spręsti, bet plačiai apžvelgiantis reiškinius filosofo, mąstytojo akimis. Muzikologo veiklą pradėjęs kaip ryškių analitinių tekstų apie muzikos interpretavimo meną rašytojas (ypač pažymėtinos jo pianistų koncertų recenzijos), vėliau savo domėjimosi sferą jis išplėtė muzikinio teatro problematika, kitomis aktualiomis temomis. Edmundui Gedgaudui ypač būdingas nevienadienių muzikos ir apskritai meno reiškinių stebėjimas, meninio skonio problematikos kėlimas.

E. Gedgaudas - vienas iš retai sutinkamų fundamentaliųjų mąstytojų, kurių mintys ir svarstymai gula ne į mokslo monografijų puslapius, bet pirmiausia į kultūrinę visuomenę pasiekiančius periodinių kultūros ir meno leidinių puslapius, vėliau pasirodo ir knygų pavidalu, dažnai kukliai įvardijamos kaip „atsiminimai ar pamąstymai“. Būdamas ko gero ryškiausias šiuo metu Lietuvos muzikinės ir kultūrinės eseistikos meistras, Edmundas Gedgaudas kryptingai siekia gilintis į aukštojo muzikos meno reiškinius, įžvelgti jų apraiškas ir kasdienybėje. Ryškus pastarųjų metų muzikologo pomėgis - fotografijų menas; per jas kūrėjas perteikia užfiksuotas praeities ar dabarties akimirkas, sustingusias senųjų miestų architektūros detalėse, netikėtai švystelėjusiose gamtos pastelėse. Fotografijos meniškai papildo jo pastaruoju metu publikuojamus tekstus ir leidžiamas knygas.

Vyriausybės kultūros ir meno premijomis siekiama skatinti Lietuvos, taip pat Pasaulio lietuvių bendruomenės kultūros ir meno kūrėjų, kultūrai ir menui nusipelniusių asmenų veiklą. Kasmet įteikiama 12 premijų, laureatus atrenka Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija, kuriai šiuo metu vadovauja rašytojas Vytautas Martinkus.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 m. Premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių, šiuo metu tai - 12 tūkst. 920 eurų. Premijos gali būti skiriamos pavieniams pretendentams arba pretendentų kolektyvui. Premija, skiriama pretendentų kolektyvui, paskirstoma po lygiai kiekvienam šio kolektyvo nariui.

ELTA ir LKS inf.

grįžti

Kontaktai

(c) 2009 Lietuvos kompozitorių sąjunga