Afiša    |    LKS    |    Nariai    |    Padaliniai    |    Festivaliai    |    Paslaugos    |    Konkursai    |    DAR   
« 2018 Gruodis »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 


RĖMĖJAI:

LIETUVOS RESPUBLIKOS
KULTŪROS MINISTERIJA
PARTNERIS:


2017-04-18
Elektroninės muzikos spektras festivalyje „Jauna muzika 2017“
Festivalis „Jauna muzika“ pristato 2017 m. programą, joje - keturi pagrindiniai koncertai, vakarinė programa festivalio klube „Peronas“, diskusija ir paskaita.
Balandžio 18 d., antradienį, 19 val., „Menų spaustuvės“ Juodojoje salėje vyks tradicinis festivalio koncertas „Elektroakustinės premjeros", kuriame - nauji Vytauto V. Jurgučio, Artūro Bumšteino, Gailės Griciūtės, Lino Rimšos ir Jono Jurkūno festivaliui sukurti elektroakustiniai kūriniai. Šių metų „Elektroakustinių premjerų" pagrindinis akcentas - elektrinis fagotas. Fagoto virtuozo Andriaus Puplauskio atliekamos partijos, sukurtos šiam šiuolaikiškam instrumentui, taps pagrindine visų penkių kompozicijų ašimi. Andriui Puplauskiui pritars Liudo Mockūno saksofonas ir Tomo Kulikausko perkusija. Laikantis įprastų elektroakustinės muzikos tradicijų, gyvą instrumentinį skambesį papildys specialiai premjeroms paruoštos fonogramos. Koncerto metu skambėsiančių kūrinių autorius galima priskirti jaunesniajai bei viduriniajai kompozitorių kartai. Kiekvienas iš jų pasižymi unikalia stilistine maniera ir kryptingai plėtoja individualų kūrybinį braižą akademinės elektroakustinės muzikos kontekste. Tai aktyvūs, produktyvūs, novatoriški kūrėjai. Koncerto programoje atsispindi kūrybinių atspirties taškų įvairovė: nuo improvizacijos paveiktos elektroakustinio komponavimo tradicijos iki griežtesnių, labiau apibrėžtų kompozicinių struktūrų; nuo didesnio dėmesio instrumentinio ir elektroninio tembro plastikai iki susitelkimo į intermedialumą bei sceninio atlikimo strategijas; nuo įvairių rūšių minimalizmo iki itin rafinuoto, sodraus muzikalumo.

Balandžio 19 d., trečiadienį, 20 val. Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo (Dominikonų) vienuolyne (Vasario 16-osios g. 10) „Jaunos muzikos“ svečio iš Jungtinės Karalystės - graikų kilmės eksperimentinės ir elektroakustinės muzikos kompozitoriaus, garso menininko Yiorgis Sakellariou pasirodymas. Jis pristatys kompoziciją keturių kanalų garso sistemai „Silentium“. Kompozicija sumanyta 2015 m., reziduojant „Školská 28“ galerijoje Prahoje ir įrašinėjant vargonų ir varpų garsus. Pavadinimą inspiravo tylos laikytis prašantys ženklai bažnyčiose. „Silentium“ siekia atspindėti pamaldžios tylos būseną ir yra bandymas užčiuopti sakralių vietų, žmogiškosios komunikacijos bei tylios kontempliacijos sąveikavimo būdus, išmėginti dviejų iš pažiūros skirtingų pradų sferų - dvasinio gyvenimo ir technologijų pasaulio - tarpusavio ryšio galimybes.

Balandžio 21 d., penktadienį, 19 val. „Menų spaustuvės“ Juodojoje salėje - produktyvus minimalistinės klubinės elektronikos kūrėjas Michał Wolski iš Varšuvos. Jo stilistinę manierą geriausiai apibūdina techno kultūros auditorijai puikiai pažįstami dub, deep techno, minimal techno burtažodžiai. Michał Wolski šiai scenai žinomas ir kaip aktyvus elektroninės muzikos prodiuseris, plėtojantis įvairius leidybos projektus, įsitraukęs į tarptautinį įrašų kompanijų tinklą. Šioje įvairiausių subkultūrinių reiškinių sklidinoje terpėje Michał Wolski užtikrintai atrado savąją nišą ir joje įsitvirtino, kartu su savo bendraminčiais sukurdamas vieną iš šios muzikinės krypties salų Lenkijoje.
Sodrūs, atmosferiški tonai bei palaipsniui besiplėtojančios ritminės struktūros Michało Wolskio kompozicijose somnambuliškai nardina į hipnotišką transą. Jos alsuoja skaidriais minoriniais sąskambiais, plukdančiais į technonomadų taip puoselėjamas atokvėpio prietemas. Tolygus ritmų kvėpavimas palydi keliaujantįjį kitapus būdraujančios sąmonės širmų.

Pagrindinių šių metų festivalio akcentu taps Vokietijos garso menininko Markuso Poppo elektroninės muzikos projektas „Oval“. 2016 m. rudenį gausią „Oval" diskografiją papildžiusio albumo „Popp" pavadinime slypintis žodžių žaismas atskleidžia valiūkišką kūrėjo identifikaciją su džiugia, optimistine, mažorine pop muzikos estetika - net jei tai tėra kūrybinis eksperimentas, neįpareigojantis nuotykis. „Popp" yra euforiškos muzikos koliažas. Pasitelkiant šiuolaikines skaitmeninio miksingo technikas, į vientisą srautą suliejamos išraiškingos pop muzikos citatos, šilkinio skambesio sintezuoto vokalo atgarsiai, hipnotiškos nelinijinio ritmo atplaišos, harmoningos vientisesnės struktūros. Muzika daugiasluoksnė, sodri, viliojanti patirti ekstatiškos polifonijos džiugesį. Festivalio koncerte - šio albumo pagrindu parengta išskirtinė programa.
Markus Popp pasirodymas vyks balandžio 22 d., šeštadienį, 19 val. „Menų spaustuvės“ Juodojoje salėje, tačiau jau prieš tai festivalio lankytojai turės galimybę su kūrėju susitikti ir jo skaitomoje paskaitoje 14 valandą, „Menų spaustuvės" kavinėje.

Balandžio 19 d., 15 val. festivalis kvies į diskusiją LMTA Muzikos inovacijų studijų centre, pavadinimu „Elektroninė muzika: radikalumas kultūroje ir jos politikoje“. Diskusiją moderuos muzikologas Edvardas Šumila, o joje dalyvaus kompozitorius LMTA Muzikos inovacijų studijų centro vadovas Mantautas Krukauskas, naujasis Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkas, kompozitorius Mykolas Natalevičius ir elektroninės-eksperimentinės muzikos kūrėjas ir atlikėjas Armantas Gečiauskas.

Kaip ir pernai, šalia pagrindinės festivalio programos „Jauna muzika“ pristato ir vakarinę, ne ką mažiau įdomią alternatyviąją programą. „Jauna muzika“ kviečia į festivalio klubą, kuriuo šįkart tapo baras „Peronas“ (Geležinkelio g. 6) - tai kita festivalio erdvė į kurią persikėlę festivalio koncertai skatins diskutuoti ir bendrauti neformalioje aplinkoje.

Vakariniai „Perono“ koncertai vyks kiekvieną festivalio dieną nuo balandžio 19 d., trečiadienio, iki balandžio 22 d., šeštadienio. Festivalio lankytojai galės išgirsti iš pasaulinio turo grįžusį atlikėją, koncertavusį Tolimųjų Rytų ir Vakarų Europos auditorijoms - Arma Agharta, elektroninės muzikos trio, kuriame groja kompozitoriai Jonas Jurkūnas, Andrius Šiurys ir Martynas Bialobžeskis. Taip pat festivalyje pasirodys Rookas - Vilniaus techno muzikos vakarėlių organizatorius, „Didžiųjų Agregatų Inžinierių" įkūrėjas ir lyderis. O selekciją sudarytą iš 1977-2017 metais sukurtų kūrinių gros tarpdisciplininio internetinio žurnalo „Secret Thirteen“ įkūrėjas Arūnas Mikulskis ir didžėjus Paulius Ilius.

Įėjimas į visus renginius „Perone“ - laisvas!


Programa

JM KONCERTAI

Balandžio 18 d. 19:00
Elektroakustinės premjeros. „ElectroBassoon“
Nauji lietuvių autorių kūriniai
(V. V. Jurgutis, A. Bumšteinas, G. Griciūtė, J. Jurkūnas, L. Rimša)
Menų spaustuvė (Juodoji salė)

Balandžio 19 d. 20:00
Yorgis Sakellariou (GR)
Silentium
Šventų apaštalų Pilypo ir Jokūbo (Dominikonų) vienuolynas

Balandžio 21 d. 19:00
Michał Wolski (PL)
Menų spaustuvė (Juodoji salė)

Balandžio 22 d. 19:00
Oval (DE)
Popp
Menų spaustuvė (Juodoji salė)

JM NAKTYS festivalio klube „Peronas“

Balandžio 19 d. 22:00
Arma Agharta

Balandžio 20 d. 22:00
Elektroninės muzikos trio
Jonas Jurkūnas, Andrius Šiurys, Martynas Bialobžeskis

Balandžio 21 d. 23:00
Rookas
Noema - noesis

Balandžio 22 d. 23:00
Secret Thirteen

JM PASKAITOS

Balandžio 19 d. 17:00
Muzikologinė diskusija
Muzikos inovacijų studijų centras, LMTA

Balandžio 22 d. 14:00
Markus Popp (Oval) paskaita
Menų spaustuvė (Stiklinė salė)

Bilietų kainos: 10-16 eurų
Studentams nuolaida 30 %
JM naktys, JM paskaitos ir Y. Sakellariou koncertas nemokami

Kontaktai

Festivalis „Jauna muzika“
jaunamuzika@lks.lt
Martynas Bialobžeskis (vadovas)
+370 612 84924
Edvardas Šumila (koordinatorius, atstovas spaudai)
+370 698 26978
Agnė Ambrozaitytė (koordinatorė)
+370 656 79912

Nuorodos internete:
http://soundcloud.com/michalwolski
http://facebook.com/michalwolskimusic
http://twitter.com/michalwolski
http://minicromusic.bandcamp.com
https://mechaorga.wordpress.com
http://www.markuspopp.me/
https://www.facebook.com/ovalofficial/
http://www.uovooo.com/
http://secretthirteen.org
http://www.mic.lt/lt/


grįžti

Kontaktai

(c) 2009 Lietuvos kompozitorių sąjunga