Afiša    |    LKS    |    Nariai    |    Padaliniai    |    Festivaliai    |    Paslaugos    |    Konkursai    |    DAR   
« 2018 Gruodis »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 


RĖMĖJAI:

LIETUVOS RESPUBLIKOS
KULTŪROS MINISTERIJA
PARTNERIS:


2017-06-02
Įsibėgėja DAR rezidencija
Tarptautinė menininkų rezidencija DAR kartu su festivaliu „Penkiasdešimt antroji Druskininkų fortepijono vasara" pristato fortepijoninės muzikos virtuozą Emanuele Torquati, kuris atliks neeilinę programą, skambėsiančią pirmą kartą Lietuvoje.
Koncerto programa „Sapnai ir kraštovaizdžiai" klausytojus nukels į savitus XX amžiaus garsinius peizažus, atskleidžiančius skirtingus kompozitorių komponavimo principus bei jų kūrybinius kelius. Italų pianistas atliks amerikiečių, rusų, austrų-vokiečių ir lietuvių kompozitorių kūrinius.

Pasak festivalio „Penkiasdešimt antroji Druskininkų fortepijono vasara" organizatoriaus Roko Zubuvo, tai yra unikali proga išgirsti Lietuvoje dar negirdėtus kompozitorių kūrinius bei atrasti naują fortepijoninės muzikos repertuarą.

Birželio 7 d. 18 val. koncertas „Sapnai ir kraštovaizdžiai" vyks M. K. Čiurlionio namuose, Vilniuje, birželio 8 d. 18 val. - M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, Druskininkuose. Įėjimas į abu renginius nemokamas. Birželio 12 d. pianistas ves meistriškumo kursus Alytaus muzikos mokyklos mokiniams.

Šiais renginiais prasidės oficialus menininkų rezidencijos DAR ir festivalio „Penkiasdešimt antroji Druskininkų fortepijono vasara" sezonas.

Jau penkiasdešimt antrą kartą Druskininkuose, M. K. Čiurlionio memorialiniuose namuose, atgims didžiojo Lietuvos dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio daugiau nei prieš šimtą metų sukurta tradicija rengti koncertus klausytojams sėdint sode po obelimis, kuri buvo atgaivinta 1965 metais. Nuo tada kiekvieną vasarą pro pravertą langą vakarais skamba fortepijono muzika. 2017 metais, kaip ir kasmet, M. K. Čiurlionio konkursų laureatai, jaunieji Lietuvos pianistai bei svečiai iš Italijos, Anglijos, Vokietijos ir JAV dalinsis su Druskininkų kurortu savo naujausiais kūrybiniais atradimais.

Šiais metais rezidencijos programa DAR pristatys įvairius muzikinius projektus, koncertus, performansus, suburdama menininkus iš Austrijos, Latvijos, Estijos, Italijos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos. Projektai bus pristatomi Lietuvos ir užsienio šalių auditorijoms.

Tarptautinę menininkų rezidenciją DAR organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjunga, remia Italijos kultūros institutas Vilniuje, Lietuvos kultūros taryba ir Asociacija LATGA.

Egidija Medekšaitė


grįžti

Kontaktai

(c) 2009 Lietuvos kompozitorių sąjunga