Afiša    |    LKS    |    Nariai    |    Padaliniai    |    Festivaliai    |    Paslaugos    |    Konkursai    |    Veikla    |    DAR   
« 2017 Lapkritis »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 


RĖMĖJAI:

LIETUVOS RESPUBLIKOS
KULTŪROS MINISTERIJA
PARTNERIS:


2017-11-10
Skelbiami naujų kūrinių pučiamiesiems instrumentams ir marimbai solo konkurso rezultatai
Lietuvos kompozitorių sąjunga, bendradarbiaudama su Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Asociacija muzikų centru „Muzikos idėjos“, surengė naujų kūrinių variniams pučiamiesiems instrumentams (valtornai, trimitui/kornetui, trombonui, eufonijai/tūbai) su fortepijono pritarimu ir kūrinių marimbai solo konkursą. Organizatoriai siekė paskatinti Lietuvos kompozitorius kurti naujus kūrinius mažiau populiariems instrumentams, kuriems trūksta profesionalaus ir kokybiško lietuviško repertuaro.
Konkursui iš viso pateikta 16 kūrinių įvairiems pučiamiesiems instrumentams su fortepijono pritarimu ir marimbai solo. Juos vertino net 17 muzikos atlikėjų, pagal instrumentus susiskirsčiusių į atskiras komisijas: doc. Egidijus Stanelis (valtornos komisijos pirmininkas), lekt. Paulius Lukauskis (valtorna), asist. Indrė Kuleševičienė (valtorna), Lina Šabūnaitė (fortepijonas); prof. Adomas Kontautas (trimito-korneto komisijos pirmininkas), lekt. Laurynas Lapė (trimitas-kornetas), Milda Umbrusevičiūtė (fortepijonas), Jelena Ščerbakova (fortepijonas); doc. Rimantas Valančius (trombono, bosinio trombono komisijos pirmininkas); lekt. Marius Balčytis (trombonas), Asta Kvasytė (fortepijonas); lekt. Laimonas Masevičius (eufonijos ir tūbos komisijos pirmininkas), lekt. Sergijus Kirsenka (tūba), Jonė Punytė (fortepijonas), asist. Tomas Kulikauskas (marimbos komisijos pirmininkas), asist. Sigitas Gailius (marimba); prof. dr. Robertas Beinaris (konkurso vertintojas ir sekretorius).

Kūriniai buvo vertinami, atsižvelgiant į meninę vertę, tinkamą instrumento galimybių išnaudojimą, originalumą, inovatyvumą ir kt.

Spalio pabaigoje buvo išrinkti nugalėtojai pučiamųjų instrumentų kategorijose. Premijos, komisijų sprendimu, skiriamos keturiems kompozitoriams: Linui Rupšlaukiui už kūrinį „The Gambler“ kornetui ir fortepijonui; Vaidai Striaupaitei-Beinarienei už kompoziciją „Pašvaistės“ valtornai ir fortepijonui; Jievarui Jasinskiui už kūrinį „No One‘s Suit“ trombonui ir fortepijonui; Zitai Bružaitei už „Danse macabre“ bosiniam trombonui ir fortepijonui. Jonui Tamulioniui už kūrinį „Afrikietiškas peizažas“ tūbai ir fortepijonui skiriamas konkurso diplomas.

Iš penkių konkursui pateiktų kompozicijų marimbai solo, trys buvo atrinktos į antrąjį turą: Lauryno Vakario Lopo „Sąšauka“, Jono Tamulionio „Ostinato“ ir Lino Rupšlaukio „Image“. Šie kūriniai bus atlikti 2017 m. gruodžio 1 d. 13 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos J. Karoso salėje. Koncerto metu paaiškės vienas nugalėtojas.

Geriausiai įvertinti kūriniai pučiamiesiems ir marimbai bus įtraukti į Antrojo tarptautinio Juozo Pakalnio pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų atlikėjų konkurso, kuris vyks 2018 m. birželio ir spalio mėn. Vilniuje, privalomąją programą bei išleisti natų rinkinyje.

Konkursą remia Lietuvos kultūros taryba.

LKS inf.


grįžti

Kontaktai

(c) 2009 Lietuvos kompozitorių sąjunga