Afiša    |    LKS    |    Nariai    |    Padaliniai    |    Festivaliai    |    Paslaugos    |    Konkursai    |    DAR   
« 2018 Spalis »
PirAntTreKetPenŠešSek
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 


RĖMĖJAI:

LIETUVOS RESPUBLIKOS
KULTŪROS MINISTERIJA
PARTNERIS:


2017-12-11
Kompozitorei Justei Janulytei skirta Nacionalinė kultūros ir meno premija
Gruodžio 11 d. Kultūros ministerijoje paskelbti 2017 metų Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai.
Nacionalinės kultūros ir meno premijos skirtos - aktorei Eglei Gabrėnaitei - už sceninio charakterio ryškumą ir profesinį maksimalizmą, kompozitorei Justei Janulytei - už vizualiųjų metaforų muzikinį įprasminimą, rašytojai Danutei Kalinauskaitei - už mažųjų meninės kalbos formų turiningumą, scenografui Gintarui Makarevičiui - už scenovaizdžio kūrybišką šiuolaikiškumą, vizualaus meno kūrėjams Svajonei ir Paulius Stanikams - už estetinį kūrybos provokatyvumą ir fotomeninkui Gintautui Trimakui - už fotografijos ištakų sudabartinimą.

„Tai aukščiausias mūsų kūrėjų apdovanojimas, kurį norėtųsi įteikti visiems aukšto lygio menininkas, kurių Lietuvoje turime tiek daug. Sveikinu laureatus ir manau, kad visi, kurie buvo nominuoti šiai premijai, yra nugalėtojai, nes jie - mūsų kultūros ir meno lobynas. Džiaugiuosi, kad šiais metais tarp laureatų yra ypatingai daug moterų kūrėjų", - kalbėjo kultūros ministrė.

„Atėjo toks laikas, kai moterys tapo vis labiau matomos kultūros ir meno srityje. Kūrybingos moterys pažymi savotišką proveržį, lūžio tašką, kurį mes tikrai įsiminsime", - teigė Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkė, literatūrologė Viktorija Daujotytė-Pakerienė.

Šiemet nacionalinėms premijoms buvo pateikta 41 kultūros ir meno kūrėjų kandidatūra. Praėjusią savaitę nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija iš jų atrinko dvylika pretendentų.

Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai vadovauja literatūrologė Viktorija Daujotytė-Pakerienė, komisijos nariai - kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas, architektas Audrius Ambrasas, teatro ir kino aktorius Juozas Budraitis, muzikologė Jūratė Katinaitė, teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė, filosofas Nerijus Milerius, skulptorius ir filmų kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, literatūrologė Jūratė Sprindytė, kino režisierius Audrius Stonys ir menotyrininkė Jūratė Tutlytė.

Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų 7 metų Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius ir viso gyvenimo indėlį į kultūrą ir meną.

Kasmet skiriamos premijos siekia 30 tūkst. 400 eurų. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijų laureatų diplomai ir ženklai bus įteikti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.

LRKM inf.

grįžti

Kontaktai

(c) 2009 Lietuvos kompozitorių sąjunga