Afiša    |    LKS    |    Nariai    |    Padaliniai    |    Festivaliai    |    Paslaugos    |    Konkursai    |    Veikla    |    DAR   
2008-10-24 -- 2008-11-08
PASAULIO MUZIKOS DIENOS / GAIDA 2008
Spalio 24 d., 19.00 val., Kongresų rūmai
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Peter Eötvös
Solistai:
Hakan Hardenberger (trimitas)
Stefan Östersjö (gitara)
Gaida Ensemble

JONATHAN HARVEY: ...towards a pure land dideliam orkestrui
KENT OLOFSSON (ISCM / ŠVEDIJA): Fascia čarango, MIDI gitarai, orkestrui ir elektronikai
VYKINTAS BALTAKAS: Poussla ansambliui ir simfoniniam orkestrui
PETER EÖTVÖS: Jet Stream trimitui ir simfoniniam orkestrui

Spalio 24 d., 21.30 val., Energetikos muziejus
Eötvös After Party

Dalyvauja Dublicate, Virus J

PETER EÖTVÖS: Cricket Music
FRANK KOUSTRUP (ISCM / KANADA): Nasal Beat
JORGE CORDOBA VALENCIA (ISCM / MEKSIKA): Juegos sonoros
RYTIS MAŽULIS: Čiauškanti mašina
EJNAR KANDING & FRANK BRETSCHNEIDER (ISCM / DANIJA): Difficult Shapes & Passive Rhythms
MARCEL WIERCKX (ISCM / NYDERLANDAI): Black Noise White Silence

Spalio 25 d., 13.00-17.00 val., Šv. Jokūbo bažnyčia

Mortuos Plango, Vivos Voco
Audiovizualinė instaliacija

Muzika: JONATHAN HARVEY
Video: VISUAL KITCHEN

Spalio 25 d., 17.00-21.30 val., Šiuolaikinio meno centras
Audiovizualinės instaliacijos

CASPER CORDES & THOMAS LINDVIG (ISCM / DANIJA): Fuerteventura2007 (ŠMC požeminė fojė)
AD VAN BUUREN (ISCM / NYDERLANDAI): Spiral Dance (ŠMC 2 aukšto fojė)
ERIK BÜNGER (ISCM / ŠVEDIJA): Dark Was The Night Cold Was The Ground (ŠMC pietinė salė)
DAVID BRYNJAR FRANZSON (ISCM / ISLANDIJA): S-Be2 (ŠMC kino salė)

Spalio 25 d., 19.00 val., Nacionalinė filharmonija
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Dirigentas Juozas Domarkas

Solistas:
Petras Geniušas (fortepijonas)

YUASA JOJI (ISCM / JAPONIJA): Cosmos Haptic V
OSCAR CARMONA (ISCM / ČILĖ): En dehors II

GYÖRGY LIGETI / VYTAUTAS V. JURGUTIS: Atmospheres
JOHN ADAMS: Century Rolls

Spalio 25 d., 21.30 val., Šiuolaikinio meno centras
Procession

MATIAS GIULIANI (ISCM / ARGENTINA): Semiotic Trash
IVO NILSSON (ISCM / ŠVEDIJA): Fluids keturiems skaitovams ir gyvai elektronikai

HARRI SUILAMO (ISCM / SUOMIJA): Una goccia d'oblio įgarsintai kantelei
HIRANO ICHIRO (ISCM / JAPONIJA): Yume no matsuri violončelei solo
JACEK GRUDZIEN (ISCM / LENKIJA): Ad Naan violončelei solo ir elektronikai
VYTAUTAS V. JURGUTIS (LIETUVA): Terra tecta violončelei solo ir elektronikai
MATTIAS PETERSSON (ISCM / ŠVEDIJA): There are no more four seasons smuikui ir gyvai elektronikai
DIÓGENES RIVAS (ISCM / VENESUELA): Rithmomachia dviems fortepijonams
GINTARAS SODEIKA (LIETUVA): Garso ontologija Nr.2 dviems fortepijonams
JOHN ADAMS: Hallelujah Junction dviems fortepijonams
SO JEONG AHN (ISCM / KORĖJA): Ssa-reng, ui... saksofonui, perkusijai, sopranui, kajageumui ir gyvai elektronikai
AHMET YÜRÜR (ISCM / TURKIJA): Content of the void (Identities) kameriniam ansambliui ir fonogramai
ARNE NORDHEIM (ISCM / NORVEGIJA): Fem Kryptofonier perkusijai, balsui, sintezatoriui ir fonogramai
ALEKSEJ SYSOEV (ISCM / RUSIJA): Macrophonia kameriniam ansambliui ir gyvai elektronikai
ASHLEY ROSE FURE (ISCM / JAV): Blush dideliam ansambliui ir elektronikai
DAVID COLL (ISCM / JAV): Inferno įgarsintam sopranui, fleitai ir trimitui
MADELEINE ISAKSSON (ISCM / ŠVEDIJA): Failles išilginei fleitai, trombonui ir violončelei
SUNGJI HONG (ISCM / KORĖJA): Shades of Raindrops fleitai, bosiniam klarnetui, fortepijonui, smuikui ir violončelei
PERTTU HAAPANEN (ISCM / SUOMIJA): Khoorg vyrų chorui

Spalio 26 d., 13.00-15.00 val., Šv. Jokūbo bažnyčia
Mortuos Plango, Vivos Voco
Audiovizualinė instaliacija

Muzika: JONATHAN HARVEY
Video: VISUAL KITCHEN

Spalio 26 d., 13.00-19.00 val., Šiuolaikinio meno centras

Audiovizualinės instaliacijos

CASPER CORDES & THOMAS LINDVIG (ISCM / DANIJA): Fuerteventura2007 (ŠMC požeminė fojė)
AD VAN BUUREN (ISCM / NYDERLANDAI): Spiral Dance (ŠMC 2 aukšto fojė)
ERIK BÜNGER (ISCM / ŠVEDIJA): Dark Was The Night Cold Was The Ground (ŠMC pietinė salė)
DAVID BRYNJAR FRANZSON (ISCM / ISLANDIJA): S-Be2 (ŠMC kino salė)

Spalio 26 d., 19.00 val., Nacionalinė filharmonija
Ensemble Modern
Dirigentas Peter Eötvös

MICHEL VAN DER AA: Mask
CHONG KEE YONG (ISCM / MALAIZIJA): Splattered Landscape II
PETER EÖTVÖS: Octet Plus
PETER MCNAMARA (ISCM / AUSTRALIJA): Landscape of Diffracted Colours
PETER EÖTVÖS: Snatches of a Conversation

Spalio 26 d., 21.30 val., Rotušė
Violončelių oktetas Conjunto Iberico

MAURICIO KAGEL: Motetetten
SOFIA GUBAIDULINA: The Dancing Sun
BRONIUS KUTAVIČIUS: Andata e ritorno (festivalio GAIDA užsakymas)
THEO LOEVENDIE: Two Mediterranean Dances
FRANCO DONATONI: Lame II
JONATHAN HARVEY: Naujo kūrinio premjera (festivalio GAIDA ir VOCI užsakymas)

Spalio 27 d., 19.00 val., Nacionalinė filharmonija
Lietuvos kamerinis orkestras
Dirigentas Robertas Šervenikas

Solistai:
Nora Petročenko (mecosopranas)
Danielius Praspaliauskis (saksofonas)
Mindaugas Bačkus (violončelė)
Kaskados Trio

DIANA ROTARU (ISCM / RUMUNIJA): Shakti, koncertas saksofonui ir kameriniam orkestrui
ANDREA VIGANI (ISCM / ITALIJA): Sulla realta violončelei solo, kameriniam orkestrui, fonogramai ir elektronikai
UROŠ ROJKO (ISCM / SLOVĖNIJA): Izvir kameriniam orkestrui
ALGIRDAS MARTINAITIS (LIETUVA): arba-arba smuikui, violončelei, fortepijonui ir kameriniam orkestrui
JONATHAN HARVEY: Songs of Li Po mecosopranui ir kameriniam orkestrui

Spalio 27 d., 21.30 val., Rotušė
Ensemble Cantus
Dirigentas Berislav Šipuš

Ivan Novinc (smuikas), Tvrtko Pavlin (altas), Jasen Chelfi (violončelė), Nikša Bobetko (kontrabosas), Dani Bošnjak (fleita), Branko Mihanović (obojus), Danijel Martinović (klarnetas), Ricardo Luque Perdomo (fagotas), Bank Harkay (valtorna), Vedran Kocelj (trimitas), Mario Šincek (trombonas), Srebrenka Poljak (fortepijonas), Vojislav Čičić (mušamieji)

VYTAUTAS GERMANAVIČIUS (LIETUVA): Fly
ALLA ZAGAJKEVICH (ISCM / UKRAINA): Air Mechanic
EREL PAZ (ISCM / IZRAELIS): Muting Adolescence
KREŠIMIR SELETKOVIĆ (ISCM / KROATIJA): disORDER
BENET CASABLANCAS (ISCM / ISPANIJA): New Epigrams
JĀNIS PETRAŠKEVIČS (ISCM / LATVIJA): Arktos

Spalio 28 d., 19.00 val., Nacionalinis dramos teatras
Eraritjaritjaka - museé des phrases
HEINERIO GOEBBELSO muzikinis teatras
Tekstas: ELIAS CANETTI

Atlikėjai:

André Wilms (aktorius)
Mondriaan Quartet

Théâtre Vidy-Lausanne pastatymas

Spalio 28 d., 21.30 val., Menų spaustuvė

Magnus Andersson (gitara)

JULIO ESTRADA: The Bed of Susana gitarai
DROR FEILER: Herkos Odonton gitarai, fonogramai ir aktoriui
UROŠ ROJKO: Passing Away gitarai
CHRISTOPHER ANTHIN: Playmaster gitarai, kasetiniam magnetofonui ir videoprojekcijai

Spalio 29 d., 19.00 val., Nacionalinis dramos teatras
Eraritjaritjaka - museé des phrases
HEINERIO GOEBBELSO muzikinis teatras
Tekstas: ELIAS CANETTI

Atlikėjai:

André Wilms (aktorius)
Mondriaan Quartet

Théâtre Vidy-Lausanne pastatymas

Spalio 29 d., 21.30 val., Menų spaustuvė

TURBA

Soliniai duetai

Atlikėjai:
Rita Balta (sopranas)
Sava Stoianov (trimitas, Ensemble Modern)
Uli Fussenegger (kontrabosas, Klangforum Wien)
Vykintas Baltakas (elektronika, garso dizainas)

VYKINTAS BALTAKAS: RiRo sopranui ir trimitui
GERHARD RÜHM: Eine Cimarosa-Sonate moteriškam ir vyriškam balsui
GIACINTO SCELSI: Mantram kontrabosui
LUCIANO BERIO: Sequenza X trimitui in C ir fortepijono rezonansui
BEAT FURRER: Lotofagos sopranui ir kontrabosui
GERHARD RÜHM: ein lautgedicht balsui
DIETMAR WIESNER: dans la paume balsui ir dvižiočiam trimitui
BENDRA IMPROVIZACIJA sopranui, trimitui ir elektronikai
GERHARD RÜHM: atemgedicht

Spalio 30 d., 19.00 val., Nacionalinė filharmonija
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Dirigentas Robertas Šervenikas

Solistai:
Sira Djebate (balsas)
Boubakar Djebate (kora)

RAMINTA ŠERKŠNYTĖ (ISCM / LIETUVA): Žara simfoniniam orkestrui (festivalio GAIDA užsakymas)
MIRJAM TALLY (ISCM / ESTIJA): Turbulence įgarsintam simfoniniam orkestrui ir elektronikai ad libitum
GRAINNE MULVEY (ISCM / AIRIJA): Akanos simfoniniam orkestrui
HEINER GOEBBELS (ISCM / VOKIETIJA): Ou bien Sunyatta balsui, korai ir simfoniniam orkestrui

Spalio 30 d., 21.30 val., Šiuolaikinio meno centras
Les Percussions de Strassbourg

GÉRARD PESSON: Ur Timon
RAPHAEL CENDO: Refontes
OSVALDAS BALAKAUSKAS: Naujas kūrinys (festivalio GAIDA užsakymas)
RAMINTA ŠERKŠNYTĖ: Transas
GÉRARD GRISEY: Tempus ex Machina

Spalio 31 d., 19.00 val., Šv. Kotrynos bažnyčia
Latvijos radijo choras

Dirigentas James Wood

Solistai:
Arne Deforce (violončelė)
Clive Williamson (klavišiniai)
Ilona Meija (fleita)

Carl Faia (garso dizainas)

Jonathano Harvey sudaryta programa

JONATHAN HARVEY: Marahi chorui
MARIUS BARANAUSKAS (LIETUVA): Naujas kūrinys chorui (festivalio GAIDA užsakymas)
JONATHAN HARVEY: Ashes Dance Back chorui ir elektronikai
SANTA RATNIECE (ISCM / LATVIJA): Saline chorui
JONATHAN HARVEY: Summer Clouds Awakening chorui, fleitai, violončelei ir elektronikai

Lapkričio 1 d., 18.00 val., Bernardinų kapinės
Vėlinių muzika

ONUTĖ NARBUTAITĖ: Requiescant in pace iš naujo kūrinio Akmenys, gėlės, vardai ir žvaigždynai (festivalio GAIDA užsakymas)

Lapkričio 2 d., 14.00 val., Vilniaus senamiesčio bažnyčios
Vėlinių muzika

ONUTĖ NARBUTAITĖ: Akmenys, gėlės, vardai ir žvaigždynai mišriems chorams ir instrumentams (festivalio GAIDA užsakymas)

Lapkričio 3 d., 19.00 val., Šiuolaikinio meno centras
Garso kubas

ZKM Karlsruhe projektas

Solistai:
Mike Svoboda (trombonas)
Sebastian Berweck (fortepijonas)

GYÖRGY KURTÁG JR.: Spaces Talks
LUDGER BRÜMMER: Glassharfe
HANS TUTSCHKU: Zellen Linien
RIČARDAS KABELIS: (G)As-Kammer (festivalio GAIDA užsakymas)

Lapkričio 4 d., 19.00 val., Šiuolaikinio meno centras
Laborintus II
Muzika: LUCIANO BERIO
Žodžiai: EDOARDO SANGUINETI

Atlikėjai:
Fosco Perinti (skaitovas)
Jean-Pierre Drouet (mušamieji)
Liudas Mockūnas (saksofonas)
Kamerinis choras "Brevis"
Gaida Ensemble
Dirigentas Georges-Ellie Octors

Lapkričio 4 d., 20.30 val., Šiuolaikinio meno centras
Laborintus II Afterparty
DJ Florintintin pristato 7-ojo dešimtmečio italų kino filmų muziką

Lapkričio 05 d., 19.00 val., Nacionalinė filharmonija
Kremerata Baltica

Solistas:

Boyan Vodenitcharov (fortepijonas)

SUNLEIF RASSMUSSEN (ISCM / FARERŲ SALOS): Grave - In Memoriam Karsten Hoydal
FILIP RATHE (ISCM / BELGIJA-FLANDRIJA): Das Utopias
BRONIUS KUTAVIČIUS: Dzūkiškos variacijos
VICTOR KISSINE: Between the Waves

ǺKE PARMERUD (ISCM / ŠVEDIJA): Bows, Archs & the Arrows of Time

Lapkričio 5 d., 21.30 val., Šiuolaikinio meno centras
Ansamblis Apartment House

RYTIS MAŽULIS: Canon fluxus (festivalio GAIDA užsakymas)
JURGIS MAČIŪNAS: End After 9, 10000 frames and Artype (4 trumpi filmai)
JURGIS MAČIŪNAS: Piano piece No. 13 (carpenter‘s piece)
JURGIS MAČIŪNAS: Solo for violin (for Sylvano Bussotti)
JURGIS MAČIŪNAS: In memoriam Adriano Olivetti
JURGIS MAČIŪNAS: Music for Three Months
RYTIS MAŽULIS: Non in commotione

Lapkričio 06 d., 19.00 val., Šiuolaikinio meno centras
Trio Palimpsest

Lauren Newton (balsas)
Dror Feiler (saksofonai, klarnetai)
Vladimir Tarasov (perkusija)

Lapkričio 06 d., 21.30 val., Šiuolaikinio meno centras
Ensemble für intuitive Musik Weimar
Karlheinzo Stockhauseno 80-mečiui

KARLHEINZ STOCKHAUSEN:

Treffpunkt

Wellen

Vorahnung

Intensität

Wach

Zugvogel

Lapkričio 07 d., 18.00 val., Nacionalinis operos ir baleto teatras
Meilė ir kiti demonai
Peterio Eötvöso dviejų veiksmų opera pagal Gabrielio Garcia Marquezo romaną

PREMJERA

Pagrindinio vaidmens atlikėja:

Marisol Montalvo (sopranas)

Muzikinis vadovas ir dirigentas Alejo Pérez
Režisierius Silviu Purcarete
Dailininkas Helmut Stürmer

Bendras Glyndebourne festivalio, LNOBT ir festivalio GAIDA / ISCM Pasaulio muzikos dienos 2008 pastatymas

Lapkričio 07 d., 21.30 val., Energetikos muziejus
Scanner & DJs Night
Festivalio uždarymo vakaras

Lapkričio 08 d., 18.00 val., Nacionalinis operos ir baleto teatras
Meilė ir kiti demonai
Peterio Eötvöso dviejų veiksmų opera pagal Gabrielio Garcia Marquezo romaną

PREMJERA

Pagrindinio vaidmens atlikėja:

Marisol Montalvo (sopranas)

Muzikinis vadovas ir dirigentas Alejo Pérez
Režisierius Silviu Purcarete
Dailininkas Helmut Stürmer

Bendras Glyndebourne festivalio, LNOBT ir festivalio GAIDA / ISCM Pasaulio muzikos dienos 2008 pastatymas

 

Kontaktai

(c) 2009 Lietuvos kompozitorių sąjunga