Afiša    |    LKS    |    Nariai    |    Padaliniai    |    Festivaliai    |    Paslaugos    |    Konkursai    |    Veikla    |    DAR   

Garsai - gestai...,
virpantis oras,
banga, judesys...
Susilieję į ritmų, fonizmų visumą sukuria prasminį muzikos kūrinio kilimą arba pranyksta, paskęsta, užsimiršta....
IŠ ARTI muzika - MUZIKA ilgam...

XIV - asis tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis IŠ ARTI kviečia įsiklausyti į garsines gestikuliacijas, pajusti ir išgyventi tas prasmes, kurias mums padiktavo autoriaus žodis ir kurias gyvai išgirsime bei „pasigausime" patys koncertų metu - mažose ir didelėse salėse, atviroje erdvėje ir po bažnyčios skliautais. 

Lietuvos tūkstantmečio proga išskirtinis dėmesys teikiamas savo kūrėjams ir atlikėjams, kurių dėka lietuvių muzika gražiai skleidžiasi mūsų šalyje ir pasaulyje, todėl šių metų festivalyje išgirsime 11 mūsų autorių muzikinių premjerų, kurios keliaus toliau - į kitus festivalius, koncertų ar kitų šalių atlikėjų programas. XIV - jo festivalio svečiai - Vokietijos ir Slovėnijos atlikėjai, kurie į savo repertuarą taip pat įtraukė lietuvių kompozitorių kūrinius.

PROGRAMA

DŪDOFONAS ARBA GIEDRĄ DIENĄ SU LIETUVIŠKA MUZIKA...
Lapkričio 22 d., sekmadienis, 15.30 val.
Laisvės alėja

* * *

FESTIVALIO PRELIUDAS
Lapkričio 22 d., sekmadienis, 16 val.
Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia (Nepriklausomybės a. 14)

LIETUVOS VALSTYBINIS PUČIAMŲJŲ ORKESTRAS „TRIMITAS"
Meno vadovas - Algirdas Budrys

KAMERINIS CHORAS „TE DEUM"
Meno vadovas ir dirigentas Audrius Petrauskas

Eduardas Balsys Trys fragmentai iš baleto „Eglė žalčių karalienė":
„Eglė ir Žilvinas", „Undinėlė", „Joninės" (skiriama kompozitoriaus 90-osioms gimimo metinėms)
Vladas Švedas Koncertas - poema vargonams ir pučiamųjų sekstetui (2009, premjera)
Algirdas Klova „Prisikėlimo kantata" pučiamųjų kvintetui, vargonams ir chorui
Vytautas Laurušas „Prière" (2009, premjera)
Giedrius Svilainis „Miestelėnai"

Solistai: Algirdas Budrys (klarnetas), Renata Marcinkutė-Lesieur (vargonai)
Dirigentas - Vytautas Lukočius

* * *

DŽIAZO INTERVENCIJOS
Lapkričio 23 d., pirmadienis, 10 val., 11.30 val.
LMTA Kauno fakulteto koncertų salė (V. Čepinskio g. 5)

ALEXANDER BLUME (Vokietija)
meistriškumo kursai ir koncertas

* * *

MUZIKA IR DESERTAI
Lapkričio 24 d., antradienis, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija (L. Sapiegos g. 5)

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS
Vyr. dirigentas - Modestas Pitrėnas

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
Meno vadovas ir vyr. dirigentas - Petras Bingelis

Kauno valstybinės filharmonijos ir LKS Kauno skyriaus CD „MUZIKINIAI DESERTAI" pristatymas

Vladas Švedas Simfonija Nr.11 (2009, premjera)
Algirdas Bružas Koncertas kanklėms „Graviūros" (2009, premjera)
Gintaras Samsonas „Sena fotografija" (2009, premjera)
Eduardas Balsys Habanera (skiriama kompozitoriaus 90-osioms gimimo metinėms)
Vidmantas Bartulis Oratorija „Choro knyga" (2009, premjera)

Solistės: Raminta Vaicekauskaitė (sopranas), Kristina Kuprytė (kanklės),

Lina Puodžiukaitė (šokio teatro "Aura" šokėja)
Dirigentai: Vytautas Lukočius ir Petras Bingelis

* * *

KOMPOZITORIUS iš arti: MINDAUGAS URBAITIS
Lapkričio 25 d., trečiadienis, 10 val.
LMTA Kauno fakulteto koncertų salė (V. Čepinskio g. 5)

* * *

SKRYDIS IR PRISIMINIMAS
Lapkričio 25 d., trečiadienis, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija (L. Sapiegos g. 5)

ET ARSIS -QUARTETT (Vokietija)

Velislava Taneva - smuikas (Bulgarija)
Ainis Kasperavičius - altas (Lietuva)
Diego Hernández Suárez - violončelė (Ispanija)
Hristina Taneva - fortepijonas (Bulgarija)

Theo Brandmüller "Nachtflug mit Messiaenfenster" („Naktinis skrydis su Messiaeno langu")
Peteris Vasks Kvartetas smuikui, altui, violončelei ir fortepijonui
Dalia Kairaitytė „Post tenebras lux" (2009, premjera)
Algirdas Brilius „Kopėčios" (2009, premjera)
Daiva Rokaitė „Reminiscencija" (2009, premjera)

* * *

(NE)PROVINCIJOS MUZIKA
Lapkričio 26 d., ketvirtadienis, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija (L. Sapiegos g. 5)

KAMERINIS ANSAMBLIS „VILNIAUS ARSENALAS"

Laima Šulskutė - fleita
Rolandas Romoslauskas - altas
Sergejus Okruško - fortepijonas, klavesinas

Vidmantas Bartulis „Pas de Trois" fleitai, altui ir klavesinui (2009, premjera)
Feliksas Bajoras „Wefts" altui ir fortepijonui (2009, premjera)
Algirdas Martinaitis „XL O. B. " altui ir fortepijonui
„AmberLife provincijos melodija" altui ir fortepijonui (su vaidinimu)
Dalia Kairaitytė „Regėjimas in Ly šviesus...." fleitai, altui, klavesinui ir lūpinei armonikėlei in G
Jurgis Juozapaitis „Veidai" fleitai ir fortepijonui
Giedrius Kuprevičius „Šeši pirmieji žodžiai arba Viskas iš vandens" fleitai, altui ir fortepijonui 

* * *

SLOVĖNIJA iš arti
Lapkričio 27 d., penktadienis, 18 val. 
Kauno valstybinė filharmonija (L. Sapiegos g. 5)

SLOVENSKI TOLKALNI PROJEKT (Slovėnija)

Atlikėjai: Davor Plamberger, Barbara Kresnik, Matevz Bajde, Franci Krevh, Dejan Tamse, Tomaz Lojen, Damir Korosec

Solistė: Barbara Jernejčič Fürst (mecosopranas)

Tadeja Vulc „Tri iveri" („Trys skiedros")
Halyna Ovcharenko „Lietaus užkalbėjimas"
Vidmantas Bartulis „I don't like souvenirs"
Franci Krevh „Mozaiki 1"
Brina Jež Brezavšček „Ob lepem somraku" („Sutemose")
Vinko Globkar „Kvadrat"

* * *

JUDĖJIMO ONTOLOGIJA
Lapkričio 28 d., šeštadienis, 17 val. 
Kauno valstybinė filharmonija (L. Sapiegos g. 5)

RŪTA IR ZBIGNEVAS IBELHAUPTAI

Loreta Narvilaitė „Šauksmas - Šviesa" dviem fortepijonams ir elektronikai (Gedimino Zujaus elektronika), (2009, premjera)
Rytis Mažulis „Čiauškanti mašina" dviem fortepijonams ir fonogramai (aranžuotė Lino Paulauskio)
Zita Bružaitė „Galopu" dviem fortepijonams ir elektronikai (versija 2009, Dainiaus Veršulio elektronika)
Gintaras Sodeika „Garso ontologija Nr.2"
Algimantas Kubiliūnas Tokata dviem fotepijonams (2009, premjera)
Osvaldas Balakauskas „Movimenti II" dviem fortepijonams ir fonogramai

* * *

Kontaktai

(c) 2009 Lietuvos kompozitorių sąjunga