Afiša    |    LKS    |    Nariai    |    Padaliniai    |    Festivaliai    |    Paslaugos    |    Konkursai    |    Veikla    |    DAR   

Tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis
DRUSKOMANIJA 2011

Gegužės 18-birželio 2
Vilnius - Druskininkai - Vilnius
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

VILNIUS

Gegužės 18, III, 19:00, Lietuvos nacionalinė filharmonija (Aušros Vartų g. 5)
Atžalynas
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Juozas Domarkas)
Dirigentas Robertas Šervenikas

Tomas Kutavičius. „Improvizacija". 2011
Mykolas Natalevičius. „Kampana". 2011
Julija Vėželytė. „Šiaurės pašvaistė". 2011
Gediminas Gelgotas. „X 21, free". 2011 (kūrinį diriguos autorius)

Gegužės 23, I, 19:00, Lietuvos muzikos ir teatro akademija (Gedimino pr. 42)
Stygų šuoras
Šv. Kristoforo kamerinis orkestras
Meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus

Božena Buinicka. „Proslogion". 2011
Grzegorz Pieniek (Lenkija/Austrija). „Virtual Memories". 2009
George Holloway (JK). „Media Vita". 2008, 2009
Fredrik Gran (Švedija). „Revolvering Helices". 2006
Lukrecija Petkutė. „Paskutinė dėlionė". 2011

Gegužės 24, II, 19:00, Teatro, muzikos ir kino muziejus (Vilniaus g. 41)
Vaizdiniai, svajos
Madeleine Östlund (balsas, Švedija)
Marija Grikevičiūtė (fortepijonas)

Eksperimentinio skambesio vyksmai, audiopoetinės improvizacijos pagal Walto Whitmano, Emily Dickinson ir Madeleine Östlund eiles

Gegužės 25, III, 19:00, Fluxus ministerija, V aukštas (Gedimino pr. 27)
Prisiglausk V aukšte
„20/27": Yann Le Nestour (bosinis klarnetas, elektronika Švedija) ir Anna Petraškeviča (fleita, Latvija)
„BAccK +/- Harp": Irmantas Andriūnas (birbynė), Danielius Rozovas (akordeonas), Viktorija Smailytė (arfa)

Muzikos performansas „20/27". 2011
Vytautas Germanavičius. „Cadenza". 2002
Yumi Hara Cawkwell (Japonija/JK). „Nota Bene". 2007
Charles Halka (JAV). „Rhapsody". 2008
Egidija Medekšaitė. „Palinosis". 2010
Andrius Maslekovas. „Eskizas tekančiai saulei". 2011

Gegužės 25, III, 21 val., restoranas „Kalvarijų No 1" (Kalvarijų g. 1)
Nuodėmingos dainos

„ZehrGut": Rita Mačiliūnaitė (mecosopranas), Marija Grikevičiūtė (fortepijonas), Toma Bandzaitytė (smuikas)

Jonathan Larson (JAV). „Seasons of Love" iš roko operos „Rent". 1994
David Yazbek (JAV). „Here I am" iš Broadway'aus miuziklo „Dirty Rotten Scoundrels". 1988
John Kander (JAV). „Mr. Cellophane" iš Broadway'aus miuziklo „Chicago". 1975
Kurt Weill (Vokietija/JAV). „Barbarasong" iš miuziklo „Die Dreigroschenoper". 1928
Irving Berlin (JAV). „Supper Time" iš reviu „As Thousands Cheer". 1933
John Kander (JAV). „When You're Good to Mama" iš Broadway'aus miuziklo „Chicago". 1975
Irving Berlin (JAV). „I Love a Piano". 1915
John Kander (JAV). „Cabaret" iš to paties pavadinimo Broadway'aus miuziklo. 1966
Kurt Weill (Vokietija/JAV). „Seeräuberjenny" iš miuziklo „Die Dreigroschenoper". 1928
Kurt Weill (Vokietija/JAV). „Die Moritat von Mackie Messer" iš miuziklo „Die Dreigroschenoper". 1928
David Yazbek (JAV). „Dirty Rotten Number" iš Broadway'aus miuziklo „Dirty Rotten Scoundrels". 1988
John Kander (JAV). „Mein Herr" iš iš Broadway'aus miuziklo „Cabaret". 1972
Paul Williams (JAV). „Tomorrow" iš kino miuziklo „Bugsy Malone". 1976
Albertas Navickas. „Oh my man ir postliudas". 2011
Jakub Polaczyk (Lenkija). „Trzy Ziarna". 2006

Gegužės 26, IV, 19:00, Fluxus ministerija, I aukštas (Gedimino pr. 27)
Aspiracija
Lietuvos obojų kvintetas: Robertas Beinaris (obojus; meno vadovas), Tomas Bieliauskas (obojus), Eugenijus Paškevičius (meilės obojus), Petras Kuraitis (anglų ragas), Arūnas Zujus (fagotas)

David Longa (Venesuela). „Sin Desarrollo". 2011
Moon Young Ha (Pietų Korėja/JAV). „Air is a light sorrow". 2011
Mantas Savickis. „Octatonicopus". 2011
Darien Brito (Ekvadoras). „Cardiograph". 2011
Liauda Vaitkūnaitė. „Grįžtantys su vėju". 2011
Vaida Striaupaitė-Beinarienė. „Impro". 2010
Elisabeth Schimana (Austrija). „Virus #1.1 mutation". 2011

Gegužės 26, IV 21:00, Fluxus ministerija I aukštas (Gedimino pr. 27)
239
Lukrecija Petkutė, Tadas Dailyda ir Mykolas Natalevičius (elektronika)
Fizinio garso valdymo ir interaktyvumo tyrinėjimas; Jurgio Mačiūno ir Ryčio Mažulio kūrinių transformacijos

DRUSKININKAI

Gegužės 27, V, 17:30-20:30, M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus (M. K. Čiurlionio g. 35)
Seminaras/atvira repeticija su styginių kvartetu
NMH styginių kvartetas (Norvegija): Ida Sundell (smuikas), Ragnhild Lien (smuikas), Damon Taheri (altas), Nina Dolgintseva (violončelė)

Gegužės 27, V, 22:00, restoranas-muzikinis klubas „Druskininkų kolonada" (V. Kudirkos g. 22)
ELEKTROmanija
Sandis Bārdiņš (trombonas, Latvija) ir Yann Le Nestour (bosinis klarnetas, Švedija)
„R&R Electronics": Rita Mačiliūnaitė, Rūta Vitkauskaitė
Garso poezijos performansas „nunu": Žygimantas Kudirka, Gabrielė Labanauskaitė, Darius Jurevičius

Çinar Timur (Turkija). „Ektoplazma". 2011
Kaj Duncan David (Danija). „Flurries". 2011
Laurens van der Wee (Olandija). „Flavors". 2011
Ayane Yamanaka (Japonija). „City Block Dreamer". 2011
Matthias Kranebitter (Austrija). „Ringelreigen 116,9 g CO2". 2010
Audiovidualinis performansas „Give Me Your Cash". 2010
Garso poezijos performansas „nunu". 2011

Gegužės 28, VI, 12:00, viešbučio „Regina" konferencijų salė (T. Kosčiuškos g. 3)
Šiaurės pašvaistė
NMH styginių kvartetas (Norvegija): Ida Sundell (smuikas), Ragnhild Lien (smuikas), Damon Taheri (altas), Nina Dolgintseva (violončelė)

David Longa (Venesuela). „Perdido". 2006
Rita Mačiliūnaitė. „Blurry Silhouette". 2011
Denis Grockij (Rusija). „Pantheistico-Urbanistico". 2010
Julian Scordato (Italija). „Interlinea". 2009
Yves Tanuri (Brazilija). „Lembrando o Brasil (Prisimenant Braziliją)". 2011
Andrius Maslekovas. „...While Looking at the Foggy Temple...". 2011
Øystein Figenschou (Norvegija). „Ortus oculi". 2011
Samuel Gray (Naujoji Zelandija/Austrija). „маўчанне - the silence". 2011

Gegužės 28, VI, 15:00, Švč. Mergelės Škaplierinės bažnyčia (Vilniaus al. 1)
Stygų šuoras
Šv. Kristoforo kamerinis orkestras
Meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus

Božena Buinicka. „Proslogion". 2011
Grzegorz Pieniek (Lenkija/Austrija). „Virtual Memories". 2009
George Holloway (JK). „Media Vita". 2008, 2009
Fredrik Gran (Švedija). „Revolvering Helices". 2006
Lukrecija Petkutė. „Paskutinė dėlionė". 2011

Gegužės 28, VI, 19:00, M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus (M. K. Čiurlionio g. 35)
Praeitis ir dabartis
Jonathan Powell (fortepijonas, JK)

John Cage (JAV). A Dream. 1948
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Trys preliudai:
F-dur/a-moll (VL 188). 1901
d-moll (VL 256). 1904
„Lakštingala (VL 268). 1905
Jonathan Powell (JK). „Berceuse". 1999
Franz Liszt (Vengrija). „La lugubre gondola I". 1882-1885
John White (JK). Sonata Nr. 132. 1997
Laurence Crane (JK). „20th Century Music". 1999
Johannes Maria Staud (Austrija). „Hommage à Bartók". 1994
Morgan Hayes (JK). Pjesės Nr. 1 ir 4 iš ciklo „Strides II". 2007
Valentin Silvestrov (Ukraina). „Der Bote". 1996-1997
Alexander Scriabin (Rusija). Sonata Nr. 10, op. 70. 1913
Giacinto Scelsi (Italija). "Shésha-Shàyí Vishnu" iš ciklo „Quattro illustrazioni (delle metamorfosi di Vishnu)". 1953
Tristan Murail (Prancūzija). „La Mandragore". 1993
George Enescu (Rumunija). „Carillon Nocturne" iš Siuitos Nr. 3, op. 18. 1913
Christophe Sirodeau (Prancūzija). „Mes fleurs pour Kaija Saariaho" iš Siuitos II. 1998-2004
Michael Finnissy (JK). „Messa da Requiem" iš ciklo „Verdi Transcriptions". 1972-2005

Gegužės 28, VI, 21:00, pieva prie muzikos klubo „Dangaus skliautas" (Kurorto g. 8)
Oro užkariautojai
Yann Le Nestour (bosinis klarnetas, Švedija)
Martin Q Larsson (fliugelhornas, Švedija)
Rūta Vitkauskaitė (kriauklė, Lietuva/JK)
Mihai Sorohan (trimitas, Rumunija)
Ana Ablamonova (melodika)
Asta Kaušpėdaitė (oro balionas)

Rūta Vitkauskaitė. „Vėjo vaikai". 2011

Gegužės 28, VI, 23:00, restoranas-muzikinis klubas „Druskininkų kolonada" (V. Kudirkos g. 22)
Free
„PhylnluQ" (Švedija): Lisa Ullén (fortepijonas), Martin Q Larsson (fliugelhornas), Yann Le Nestour (kontrabosinis klarnetas), Pelle Halvarsson (violončelė)

Ūmios improvizacijos klasikinės, modernios, džiazo ir roko muzikos stiliais
00:00
Afterparty
Jam session su „PhylnluQ" ir DJ Gana (aka Antanas Dombrtovskij)

Gegužės 29, VII, 11:00, Druskininkų miesto muziejus (M.K.Čiurlionio g. 59)
+1
„Oneplusone": Anna Veismane (fortepijonas, pianika, balsas, Latvija), Timo Kinnunen (akordeonas, Suomija)
Lisa Ullén (fortepijonas, Švedija) ir Yann Le Nestour (bosinis klarnetas, Švedija)

Hans-Joachim Hespos (Vokietija). „Woc, Atem Drama". 2008
Anna Veismane (Latvija). „Message from the Exoplanet PONE". 2011
Gregory Emfietzis (Graikija/JK). „Routines III". 2005-2011
Ryan Latimer  (JK). „Songs for Summer". 2011
Samuel Gray (Naujoji Zelandija/Austrija). „Roma". 2011
Yves Tanuri (Brazilija). „Sem Fronteiras (Be sienų)". 2011
Christos Farmakis (Graikija/Danija) „Static Spheres". 2010
Nicholas James Casswell (JK). „Five Pieces". 2011
Miklós Maros (Vengrija/Švedija). „Impression 2". 2009-2011
Lisa Ullén (Švedija). „Soundchange". 2011

Gegužės 29, VII, 15:00, Švč. Trejybės bažnyčia
Ant kalno
„BAccK": Aistė Bružaitė (kanklės), Irmantas Andriūnas (birbynė), Danielius Rozovas (akordeonas)

Aistė Vaitkevičiūtė. „Lydu laidu". 2011. Dalyvauja Aliona Kubilytė (balsas)
Vytautas Germanavičius. „Chanson". 2007
Lina Lapelytė. „Lucy". 2011
Vytautas Germanavičius. „Vecekrugs". 2009
Vaida Striaupaitė-Beinarienė. „Vandens miražai". 2011
Vytautas Germanavičius. „Sala". 2008. Dalyvauja Laima Česlauskaitė (sopranas)

VILNIUS

Gegužės 30, I, 19:00, M. K. Čiurlionio namai (Savičiaus g. 11)
Modernizmo gimimas
Jonathan Powell (fortepijonas, JK)

Alexander Scriabin (Rusija). Sonata Nr. 10, op. 70. 1913
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Aštuoni preliudai:
H-dur (VL 186). 1901
F-dur/a-moll (VL 188). 1901
Des-dur (VL 187). 1901
„Ruduo" (VL 264). 1904
d-moll (VL 256). 1904
„Lakštingala" (VL 268). 1905
Preliudas (VL 302). 1906
g-moll (VL 343). 1909
Egon Kornauth (Austrija). „Improvisation" iš ciklo „3 Klavierstücke", op. 23. 1921
George Enescu (Rumunija). „Pièce sur le nom de Fauré". 1922
George Enescu (Rumunija). Siuita Nr. 3, op. 18. 1913:
Nr. 1 - „Melodie"
Nr. 5 - „Appassionato"
Nr. 7 - „Carillon Nocturne"
Karol Szymanowski. Sonata A-dur, Nr. 2, op. 21. 1910-1911
Allegro assai - Molto appassionato
Tema ir variacijos

Birželio 1, III, 19:00, Menų spaustuvės Juodoji salė (Šiltadaržio g. 6)
Naujosios operos akcija
Jonas Sakalauskas (libretas, muzika)
Rūta Butkus (režisūra, choreografija)
Sigita Šimkūnaitė ir Arūnas Paslaitis (scenografija)
Sandra Straukaitė (kostiumas)
Nerijus Mačiulaitis (šviesos)
Vytautas Bastys (techninis garsas)
Agnė Sabulytė (mecosopranas)

Haiku opera „Sniegas"

Birželio 2, IV, 20:00, Menų spaustuvės Juodoji salė (Šiltadaržio g. 6)
Sferos
Jens Hedman, Lars Brøndum (elektronika, Švedija)
Fleitų kvartetas „112" (Latvija): Daina Treimane, Vita Rozēna, Anna Petraškeviča, Andis Klučenieks

Jens Hedman. „The Beast with Two Heads", 1999-2010
Lars Brøndum. „Convolving Sphere". 2011; „Impetus". 2009
Charles Griffin. „Emergance". 2011
Albertas Navickas. „Blanche t'a vu". 2006 

Kontaktai

(c) 2009 Lietuvos kompozitorių sąjunga