Lietuvos kompozitorių sąjunga

Išrinkti konkurso „Mano nata“ laureatai

2019-06-10

None

Dešimtojo Nacionalinio moksleivių muzikos kūrinių konkurso „Mano nata“ žiuri, kuriai pirmininkavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, kompozitorius Ričardas Kabelis, paskelbė 2019 metų konkurso laureatus.

Konferencija „Žymusis vilnietis Stanislovas Moniuška“

2019-05-31

2019 metais minime kompozitoriaus  Stanislovo Moniuškos (Stanisław Moniuszko) 200-ąsias gimimo metines.  Ši sukaktis Lenkijos, Lietuvos ir Baltarusijos teikimu UNESCO Generalinės konferencijos įtraukta į UNESCO minimų datų sąrašą. Stanislovas Moniuška (1819–1872), dažnai gretinamas su Frederiku Šopenu, buvo vienas ryškiausių romantizmo muzikos kūrėjų Europoje, 18 savo aktyvios kūrybos ir kultūrinės bei meninės veiklos metų praleidęs Vilniuje ir palikęs ženklių pėdsakų Lietuvos kultūros istorijoje.

Muzikologams bus įteiktos premijos už ryškiausius 2018 metų darbus

2019-05-31

Geriausių Lietuvos muzikologų darbų apdovanojimo iškilmes rengia Lietuvos kompozitorių sąjungos muzikologų sekcija. Kaip ir kasmet, jos inicijuota komisija išstudijavo praėjusių metų mokslines, pedagogines, publicistines, istorines ir kitokio pobūdžio publikacijas apie muziką, muzikinės kultūros populiarinamąją ir šviečiamąją veiklą.

Paaiškėjo konkurso „Symphochance&Chamberchance“ nugalėtojai

2019-05-30

Rytis Mažulis

Šį pavasarį Šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“ surengė naujų kūrinių simfoniniam orkestrui ir kameriniam ansambliui idėjų konkursą. Konkurso tikslas – plėsti simfoninio orkestro ir kamerinių ansamblių repertuarą, skatinti profesionalios muzikos evoliuciją įvairių stilių kryptimis. Konkursui savo idėjas pateikė septyni kompozitoriai iš Japonijos, Italijos, Estijos ir Lietuvos. Komisijos sprendimu išrinkti du geriausi sumanymai, kurie bus įgyvendinti šį rudenį festivalyje „Iš arti“.