Lietuvos kompozitorių sąjunga

Naujienos

Seminaras mokytojams „Kūrybinės užduotys ir improvizacija muzikos pamokoje“

2019-08-07

Lietuvos kompozitorių sąjunga, kartu su Trakų švietimo centru ir viešąja įstaiga „Mano nata“, kviečia muzikos mokytojus į seminarą „Kūrybinės užduotys ir improvizacija muzikos pamokoje“. Renginio metu mokytojai bus supažindinti su pagrindiniais kūrybiškumo bruožais, improvizacinių kūrybinių užduočių tipais, patys kurs, atliks ir vertins kūrybines užduotis. Seminaras vyks 2019 m. rugpjūčio 27 d. Kompozitorių namuose. 

ISCM Lietuvos sekcija 2020 m. festivaliui siūlys šešis kūrinius

2019-07-09

2019 m. liepos 2-5 dienomis posėdžiavusi ISCM Lietuvos sekcijos ekspertų komisija, kurią sudarė muzikologai Rūta Gaidamavičiūtė, Rasa Murauskaitė, Linas Paulauskis, Rūta Stanevičiūtė, kompozitoriai Vytautas Germanavičius (pirmininkas), Ričardas Kabelis, Rytis Mažulis ir Jurgita Mieželytė, atrinko šešis lietuvių kompozitorių kūrinius, kurie dalyvaus festivalio ISCM Pasaulio naujosios muzikos dienos atrankos konkurse Naujojoje Zelandijoje. 

Išrinkti konkurso „Mano nata“ laureatai

2019-06-10

Dešimtojo Nacionalinio moksleivių muzikos kūrinių konkurso „Mano nata“ žiuri, kuriai pirmininkavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, kompozitorius Ričardas Kabelis, paskelbė 2019 metų konkurso laureatus.

Konferencija „Žymusis vilnietis Stanislovas Moniuška“

2019-05-31

2019 metais minime kompozitoriaus  Stanislovo Moniuškos (Stanisław Moniuszko) 200-ąsias gimimo metines.  Ši sukaktis Lenkijos, Lietuvos ir Baltarusijos teikimu UNESCO Generalinės konferencijos įtraukta į UNESCO minimų datų sąrašą. Stanislovas Moniuška (1819–1872), dažnai gretinamas su Frederiku Šopenu, buvo vienas ryškiausių romantizmo muzikos kūrėjų Europoje, 18 savo aktyvios kūrybos ir kultūrinės bei meninės veiklos metų praleidęs Vilniuje ir palikęs ženklių pėdsakų Lietuvos kultūros istorijoje.

Muzikologams bus įteiktos premijos už ryškiausius 2018 metų darbus

2019-05-31

Geriausių Lietuvos muzikologų darbų apdovanojimo iškilmes rengia Lietuvos kompozitorių sąjungos muzikologų sekcija. Kaip ir kasmet, jos inicijuota komisija išstudijavo praėjusių metų mokslines, pedagogines, publicistines, istorines ir kitokio pobūdžio publikacijas apie muziką, muzikinės kultūros populiarinamąją ir šviečiamąją veiklą.

Paaiškėjo konkurso „Symphochance&Chamberchance“ nugalėtojai

2019-05-30

Šį pavasarį Šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“ surengė naujų kūrinių simfoniniam orkestrui ir kameriniam ansambliui idėjų konkursą. Konkurso tikslas – plėsti simfoninio orkestro ir kamerinių ansamblių repertuarą, skatinti profesionalios muzikos evoliuciją įvairių stilių kryptimis. Konkursui savo idėjas pateikė septyni kompozitoriai iš Japonijos, Italijos, Estijos ir Lietuvos. Komisijos sprendimu išrinkti du geriausi sumanymai, kurie bus įgyvendinti šį rudenį festivalyje „Iš arti“.

Artėja konkurso „Vox juventutis“ finalas

2019-05-23

Jaunųjų kompozitorių kūrinių chorui konkursas „Vox juventutis“, bendras Vilniaus miesto savivaldybės choro „Jauna muzika“ ir Lietuvos kompozitorių sąjungos projektas, šiemet organizuojamas jau tryliktą kartą. „Vox juventutis“ – tai kūrybos laboratorija, suteikianti galimybę jauniems kompozitoriams išbandyti save rašant muziką vienam geriausių Lietuvos kamerinių chorų. 

Seminaras meno kūrėjams „Autorinės teisės. Kūrėjo portfelis“

2019-05-21

Meno kūrėjo portfelyje telpa šūsnys veiklų, kūrybinės laisvės vėjai, polėkis ir... sistemos poreikis. Dvi bendradarbiaujančios ir kūrėjus vienijančios, atstovaujančios asociacijos - Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga ir Lietuvos kompozitorių sąjunga kviečia narius ir svečius iš arti ir su praktiniais užsiėmimais įgilinti autorinių teisių klausimus. Seminaras vyks birželio 1 d. Kompozitorių namuose. Būtina išankstinė registracija.
 

Atidaryta speciali paramos Ramūnui Motiekaičiui sąskaita

2019-04-18

LKS tarybos sprendimu, atidaryta speciali sąskaita, skirtą rinkti paramą nuo gaisro nukentėjusiam Ramūnui Motiekaičiui. Visos į ją pervestos lėšos atiteks nelaimės ištiktam kompozitoriui. Sąskaitos numeris LT687300010158521470 (Swedbank), gavėjas Lietuvos kompozitorių sąjunga, mokėjimo paskirtis: Parama Ramūnui Motiekaičiui.

Jubiliejinis kompozitoriaus Algimanto Raudonikio maratonas

2019-04-10

2019 m. gegužės 4 d., šeštadienį, 19 val. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įvyks kompozitoriaus Algimanto Raudonikio jubiliejinis 85-mečio ir kūrybinės veiklos 60-mečio koncertas „Skinsiu raudoną rožę“, į kurį pakvies Lietuvos kompozitorių sąjunga ir Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“.

Lietuvos kompozitorių sąjunga dalyvaus „Menų dūzgėse“

2019-04-09

2019 m. balandžio 23–26 dienomis Kultūros ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Ugdymo plėtotės centru jau šeštą kartą organizuoja kultūros edukacijos savaitę „Menų dūzgės“. Šio projekto tikslas – skatinti mokytojus mokytis visą gyvenimą, plėtoti kultūrinę kompetenciją ir suprasti edukacines erdves kaip mokinių kūrybingumą skatinančią mokymosi aplinką.