Lietuvos kompozitorių sąjunga

Naujienos

Meno kritikų asociacijos reikalauja pokyčių

2019-09-12

Scenos meno kritikų asociacija kartu su Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikologų sekcija, Lietuvos muzikų sąjunga ir Kinematografininkų sąjungos Kino kritikų gildija kreipiasi į kultūrinės žiniasklaidos redakcijas ir joms finansavimą skiriančias bei už jį atsakingas institucijas norėdamos atkreipti dėmesį į meno kritiko profesiją ir jos vertinimą.

„Pradėti niekada nevėlu“ – aplankyk mūsų paviljoną „Sostinės dienose“

2019-08-29

Po šaunių pernykščių įspūdžių Lietuvos muzikos informacijos centras ir Lietuvos kompozitorių sąjunga šiemet vėl dalyvaus „Sostinės dienose“. „Dūzgiančiame prospekte“ kviesime susipažinti, pabendrauti ir įsigyti Lietuvos kompozitorių muzikos leidinių: natų, įrašų albumų, knygų ir kolekcinių retenybių. Mūsų paviljono ieškokite Gedimino prospekto „Knygų alėjoje“, atkarpoje prie/aplink Žemaitės paminklą (nuo A. Jakšto g. iki Vasario 16-osios g.) rugpjūčio 30 d.–rugsėjo 1 d. (penktadienį–sekmadienį).

Ieškome VšĮ „ISCM Lietuva“ direktoriaus/-ės.

2019-08-23

Naujai steigiamai viešąjai įstaigai „ISCM Lietuva“ ieškomas direktorius/-ė. „ISCM Lietuva“ vadovas atstovauja Lietuvą Tarptautinėje šiuolaikinės muzikos draugijoje (ISCM – International Society for Contemporary Music), plėtoja ryšius su kitų šalių šiuolaikinės muzikos scenos atstovais ir ISCM sekcijomis, inicijuoja tarptautinius šiuolaikinės muzikos sklaidos projektus bei lietuvių muzikos pristatymą kasmetiniame ISCM festivalyje „Pasaulio naujosios muzikos dienos“ (World New Music Days).

Seminaras mokytojams „Kūrybinės užduotys ir improvizacija muzikos pamokoje“

2019-08-07

Lietuvos kompozitorių sąjunga, kartu su Trakų švietimo centru ir viešąja įstaiga „Mano nata“, kviečia muzikos mokytojus į seminarą „Kūrybinės užduotys ir improvizacija muzikos pamokoje“. Renginio metu mokytojai bus supažindinti su pagrindiniais kūrybiškumo bruožais, improvizacinių kūrybinių užduočių tipais, patys kurs, atliks ir vertins kūrybines užduotis. Seminaras vyks 2019 m. rugpjūčio 27 d. Kompozitorių namuose. 

ISCM Lietuvos sekcija 2020 m. festivaliui siūlys šešis kūrinius

2019-07-09

2019 m. liepos 2-5 dienomis posėdžiavusi ISCM Lietuvos sekcijos ekspertų komisija, kurią sudarė muzikologai Rūta Gaidamavičiūtė, Rasa Murauskaitė, Linas Paulauskis, Rūta Stanevičiūtė, kompozitoriai Vytautas Germanavičius (pirmininkas), Ričardas Kabelis, Rytis Mažulis ir Jurgita Mieželytė, atrinko šešis lietuvių kompozitorių kūrinius, kurie dalyvaus festivalio ISCM Pasaulio naujosios muzikos dienos atrankos konkurse Naujojoje Zelandijoje. 

Išrinkti konkurso „Mano nata“ laureatai

2019-06-10

Dešimtojo Nacionalinio moksleivių muzikos kūrinių konkurso „Mano nata“ žiuri, kuriai pirmininkavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, kompozitorius Ričardas Kabelis, paskelbė 2019 metų konkurso laureatus.

Konferencija „Žymusis vilnietis Stanislovas Moniuška“

2019-05-31

2019 metais minime kompozitoriaus  Stanislovo Moniuškos (Stanisław Moniuszko) 200-ąsias gimimo metines.  Ši sukaktis Lenkijos, Lietuvos ir Baltarusijos teikimu UNESCO Generalinės konferencijos įtraukta į UNESCO minimų datų sąrašą. Stanislovas Moniuška (1819–1872), dažnai gretinamas su Frederiku Šopenu, buvo vienas ryškiausių romantizmo muzikos kūrėjų Europoje, 18 savo aktyvios kūrybos ir kultūrinės bei meninės veiklos metų praleidęs Vilniuje ir palikęs ženklių pėdsakų Lietuvos kultūros istorijoje.

Muzikologams bus įteiktos premijos už ryškiausius 2018 metų darbus

2019-05-31

Geriausių Lietuvos muzikologų darbų apdovanojimo iškilmes rengia Lietuvos kompozitorių sąjungos muzikologų sekcija. Kaip ir kasmet, jos inicijuota komisija išstudijavo praėjusių metų mokslines, pedagogines, publicistines, istorines ir kitokio pobūdžio publikacijas apie muziką, muzikinės kultūros populiarinamąją ir šviečiamąją veiklą.

Paaiškėjo konkurso „Symphochance&Chamberchance“ nugalėtojai

2019-05-30

Šį pavasarį Šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“ surengė naujų kūrinių simfoniniam orkestrui ir kameriniam ansambliui idėjų konkursą. Konkurso tikslas – plėsti simfoninio orkestro ir kamerinių ansamblių repertuarą, skatinti profesionalios muzikos evoliuciją įvairių stilių kryptimis. Konkursui savo idėjas pateikė septyni kompozitoriai iš Japonijos, Italijos, Estijos ir Lietuvos. Komisijos sprendimu išrinkti du geriausi sumanymai, kurie bus įgyvendinti šį rudenį festivalyje „Iš arti“.

Artėja konkurso „Vox juventutis“ finalas

2019-05-23

Jaunųjų kompozitorių kūrinių chorui konkursas „Vox juventutis“, bendras Vilniaus miesto savivaldybės choro „Jauna muzika“ ir Lietuvos kompozitorių sąjungos projektas, šiemet organizuojamas jau tryliktą kartą. „Vox juventutis“ – tai kūrybos laboratorija, suteikianti galimybę jauniems kompozitoriams išbandyti save rašant muziką vienam geriausių Lietuvos kamerinių chorų. 

Seminaras meno kūrėjams „Autorinės teisės. Kūrėjo portfelis“

2019-05-21

Meno kūrėjo portfelyje telpa šūsnys veiklų, kūrybinės laisvės vėjai, polėkis ir... sistemos poreikis. Dvi bendradarbiaujančios ir kūrėjus vienijančios, atstovaujančios asociacijos - Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga ir Lietuvos kompozitorių sąjunga kviečia narius ir svečius iš arti ir su praktiniais užsiėmimais įgilinti autorinių teisių klausimus. Seminaras vyks birželio 1 d. Kompozitorių namuose. Būtina išankstinė registracija.
 

Atidaryta speciali paramos Ramūnui Motiekaičiui sąskaita

2019-04-18

LKS tarybos sprendimu, atidaryta speciali sąskaita, skirtą rinkti paramą nuo gaisro nukentėjusiam Ramūnui Motiekaičiui. Visos į ją pervestos lėšos atiteks nelaimės ištiktam kompozitoriui. Sąskaitos numeris LT687300010158521470 (Swedbank), gavėjas Lietuvos kompozitorių sąjunga, mokėjimo paskirtis: Parama Ramūnui Motiekaičiui.