Lietuvos kompozitorių sąjunga

Siekdama propaguoti Lietuvos profesionalių kompozitorių kūrybą, megzti tarptautinius ryšius ir populiarinti šiuolaikinį meną, Lietuvos kompozitorių sąjunga (LKS) rengia ir bendradarbiauja organizuojant keletą šiuolaikinės muzikos festivalių.

Festivalio „Iš arti“ atsiradimą 1997 m. sąlygojo noras propaguoti Kauno miesto kompozitorių kūrybą, skatinti regioninius lietuvių muzikų ryšius. Palaipsniui festivalis išaugo į solidžią šiuolaikinės muzikos vitriną. Dabartinė festivalio idėja – iš arti pažinti bei sugretinti Lietuvos ir pasaulio muzikos procesus, kryptis bei aktualijas, į kurias įsilieja visų kartų lietuvių, užsienio kompozitoriai, gausus atlikėjų būrys.

„Iš arti“ neapsiriboja elitine, siaurai specialistų grupei skirta muzika – siekia artimumo su klausytoju, kūrėju ir atlikėju, nuolat ieško ryšių su įvairaus amžiaus ir išsilavinimo auditorijomis, formuoja bei plečia šiuolaikinės muzikos vartotojų skonius. Festivalį organizuoja LKS Kauno skyrius ir VšĮ „Iš arti“.

„Iš arti“ vyksta Kaune, lapkričio pradžioje. Svetainė: isarti.lt


Nuo 1992 m. LKS organizuoja festivalį „Jauna muzika“, kurio tikslas – pateikti publikai naujausius muzikos ir tarpdisciplininio meno laimėjimus. Nuo 2002 m. festivalis kreipia ypatingą dėmesį į elektroninę ir elektroakustinę muziką, siekia pristatyti šios srities naujoves. Jame sėkmingai pasirodė Švedijos, Suomijos, Rusijos, Latvijos, Ukrainos, Olandijos, Vokietijos, Austrijos, Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Japonijos ir kitų šalių elektroninės muzikos kūrėjai bei atlikėjai – Phill Niblock, Pita, Pure, Farmers Manual, Luc Houtcamp, Edwin van der Heide, Åke Parmerud, Petri Kuljuntausta, The Vegetable Orchestra, Alva Noto, Ryoji Ikeda, Merzbow ir daugelis kitų. Nuo 2016 m. festivalio programą papildė klubinės muzikos koncertai, edukaciniai renginiai.

„Jauna muzika“ vyksta Vilniuje, balandžio pabaigoje. Svetainė: jauna.org


1985 m. pradėtas rengti Druskininkų festivalis Jaunimo kamerinės muzikos dienos, nuo 2000 m. įgavęs „Druskomanijos“ pavadinimą, yra vienas seniausių šiuolaikinės muzikos festivalių Lietuvoje, skirtas jaunųjų kompozitorių šiuolaikinės muzikos propagavimui. Jame startavo kelios Lietuvos muzikų kartos. Ne vienam kompozitoriui, muzikologui ar atlikėjui festivalis tapo pirmąja pakopa, debiutine scena, davė jiems pirmąjį kūrybinį impulsą, suteikė pirmąjį sceninį jaudulį, galimybę pabendrauti su vyresniaisiais kolegomis, padiskutuoti su bendraamžiais. Festivalyje dalyvauja geriausi ir perspektyviausi Lietuvos atlikėjai, sugebantys preciziškai atlikti kūrinius, o tai ypač svarbu debiutuojantiems menininkams. Tuo tarpu vis didesnis užsienio jaunųjų muzikos kūrėjų susidomėjimas festivaliu dar labiau plečia muzikinio ir kultūrinio pažinimo spektrą, skatina tarptautinį muzikinio jaunimo bendradarbiavimą.

„Druskomanija“ kasmet keičiasi. Daugybėje skirtingų koncertų klausytojai supažindinami su skirtingais muzikos stiliais – nuo rimtosios akademinės muzikos ir modernių elektroninių eksperimentų iki populiariosios muzikos. Festivalio programą papildo teatro, šokio, poezijos, sporto, tarpdisciplininiai ir kitokie renginiai.

Festivalis vyksta Druskininkuose, Liškiavoje ir Vilniuje, gegužės pabaigoje. Svetainė: druskomanija.lt


„Muzikos ruduo“ – unikalus keliaujantis festivalis, kurio centre – Lietuvos kompozitorių kūryba. Jis siekia puoselėti ir skleisti šiuolaikinę Lietuvos muziką, inicijuoti jos atlikimą įvairiuose šalies regionuose. Festivalio koncertuose naujausi Lietuvos kompozitorių kūriniai atliekami su kitų šalių ir epochų kompozitorių muzika. „Muzikos ruduo“ suteikia galimybę ne tik didmiesčių klausytojams, bet ir kitų Lietuvos vietovių žmonėms pažinti kuo didesnę muzikos įvairovę. Festivalio istorija prasidėjo dar 1972 m., tačiau atkūrus Nepriklausomybę ilgam dešimtmečiui nutrūko. 2002 m. „Muzikos ruduo“ buvo atgaivintas, plėtėsi jo apimtis ir teritorija – tiek geografinė, tiek muzikinė. Festivalį organizuoja VšĮ „Muzikos ruduo“.

„Muzikos ruduo“ vyksta vėlyvą rudenį, įvairiuose Lietuvos regionuose. Svetainė: muzikosruduo.lt