Lietuvos kompozitorių sąjunga

Netekome kompozitoriaus Vytauto Barkausko

2020-04-25

None

Eidamas 90-uosius metus, balandžio 25 d. mirė kompozitorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Vytautas Barkauskas. XX a. 7-ajame dešimtmetyje kompozitorius buvo itin įtakingas avangardinių muzikos tendencijų ir technikų propaguotojas Lietuvoje; vėliau jo muzika tapo nuosaikesnė, komponuojama labiau intuityviais principais, tačiau visuomet emocinga ir ekspresyvi, nestokojanti koncertinio blizgesio.

Vytauto Barkausko profesinio brendimo pradžia buvo susijusi ir su muzika, ir su matematika: 1949-1953 m. jis studijavo matematiką Vilniaus pedagoginiame institute, 1953-1959 m. – muzikos kompoziciją Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, prof. Antano Račiūno klasėje. 1962-1966 m. dėstė teorines disciplinas Vilniaus M. K. Čiurlionio meno mokykloje, nuo 1961 m. taip pat ir Lietuvos valstybinėje konservatorijoje. 1991 m. tapo šios mokymo institucijos Kompozicijos katedros profesoriumi, ten išugdė didelį būrį kompozitorių.

Vytautas Barkauskas buvo produktyvus kompozitorius, sukūręs operą (Legenda apie meilę; 1975), septynias simfonijas, devynis koncertinio žanro kūrinius, daug kamerinių, vokalinių ir chorinių kūrinių, muzikos vaikams, teatrui ir kinui. Už savo muziką kompozitorius yra gavęs nemažai apdovanojimų Lietuvoje, iš kurių svarbiausias – 2003 m. suteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija; jo kūriniai skambėjo daugelio Europos šalių festivaliuose, o Partita smuikui solo tapo daugiausiai pasaulyje atliekamu ir įrašų leidiniuose publikuojamu lietuvių kompozitorių kūriniu.

Velionis bus pašarvotas Laidojimo paslaugų centre (Kalvarijų g. 329, Vilnius). Lankymas trečiadienį, balandžio 29 d. nuo 10:00 val. Urna išnešama 14:00 val. Laidojimas Vilniaus Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje. 

Grįžti į naujienų sąrašą